تاريخ : | | نویسنده : sunny-night

عضوهیات علمی دانشگاه صنعتی شریف معتقد است که فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌تواند ضمن کاهش ترافیک، ایمنی جاده‌ها را بهبود دهد به شرطی که امکانات آن مهیا باشد.

فریدون قاسم‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: رواج فروشگاه‌های اینترنتی با تحقق تجارت الکترونیکی و رونق بخشیدن به دورکاری (teleworking) می‌تواند تا حد زیادی موجب کاهش رفت و آمدهای فیزیکی شود.

وی ادامه داد: روی آوردن به ویدئو کنفرانس برای برگزاری جلسات نیز از میزان سفرهای کاری و تجاری می‌کاهد. کاهش در سفرها موجب کاهش آلودگی هواو ترافیک می‌شود و بهبود امنیت جاده‌ها را به ارمغان می‌آورد.

قاسم زاده به حضور در کلاسهای درسی به عنوان یکی از انگیزه‌های افراد برای جابه جایی اشاره کرد و افزود: آموزش الکترونیکی

(e-learning) مقوله‌ای است که با توجه به آن می توان سفرهای درون شهری و بین شهری را تا حد زیادی کاهش داد و مراجعه دانشجویان به محل تحصیل را به حداقل رساند.

این عضو هیات علمی تحقق این ایده‌ها را نیازمند اینترنت پرسرعت و تجهیزات مرتبط دانست و در این رابطه گفت: بر اساس تعاریف جهانی اینترنت با سرعت بالاتر از 4 مگابیت در ثانیه پرسرعت محسوب می‌شود ولی در ایران اینترنت 128 کیلوبیت در ثانیه را به عنوان اینترنت پرسرعت معرفی می‌کنند.

وی افزود: بنابراین طبق تعاریف جهانی در ایران پهنای باند پرسرعت نداریم و تنها زمانی مردم به انجام امور خود از طریق اینترنت علاقه مند می‌شوند که اینترنتی با کیفیت خوب داشته باشند اما اینترنت ایران کند است و با قیمت بسیار بالا عرضه می شود.

قاسم‌زاده در رابطه با حضور زنان و دختران در عرصه فناوری اطلاعات که مربوط به شعار سالهای قبل اتحادیه جهانی مخابرات بود گفت: آمار دقیقی از میزان فعالیت و استفاده از فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات در ایران وجود ندارد، چه برسد به آمار براساس تفکیک جنسیت و لذا نمیتوان در مورد این شعار در سال قبل و میزان تحقق آن اظهار نظر کرد.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.