تاريخ : | | نویسنده : sunny-night
این روزها شاهد افزایش شدید ریزگرد و غبارهاز ریز در هوای استان کرمانشاه هستیم.
به گزارش تسنیم، گویی از آسمان خاک و غبار به زمین می بارد انگار جنس آسمان در این استان از ماسه شده که آنقدر گرد وخاک بر سر این مردم می بارد . هرروز بدتر از دیروز شده دیگر نفس نمی توان کشید، آرزوی یک نفس عمیق بر روی دل این مردم مانده است .
هر روز صبح سرفه کنان از خانه راهی محل کار می شویم و تا به محل کار می رسیم، دچار کمبود اکسیژن می شویم . هر قدر که به تابستان هم نزدیک‌تر می شویم غلظت این گرد و خاک بیشتر و بیشتر می شود. در چند سال گذشته در دفعه ها متعدد در فصل تابستان و بهار و پاییز شاهد این پدیده بوده ایم که گویا ناشی از توده خاک‌هایی است که از صحراهای عراق و عربستان به سمت کشورمان راهی می شوند .
اما چرا قبلاً با این مشکل مواجه نبودیم؟ شاید به جرات به‌توان گفت که نیمه اول دهه هشتاد با این مشکل دست به گریبان نبودیم اما در چند سال گذشته  به علت نبود تدابیر مسئولان امر همه مردم به نوعی با این پدیده وحشتناک مواجه شده اند. آیا کسی به فکر برطرف کردن این مشکل هست؟ آیا اقدامی دراین راستا صورت گرفته که امید نتیجه ای مفید از آن داشت؟ آیا کسی به فکر سلامت مردم به ویژه کهنسالان و کودکان هست ؟
دیده می شود که مردم شهر در طول مدتی که پدیده گرد و خاک هوای استان را گرفته است، از حضور در اماکن عمومی و خیابان‌ها امتناع کرده و حضور مردم خیلی کمرنگ تر از سایر روزها است که همین عامل باعث از بین رفتن سرزندگی و شادی مردم شده و به دنبال آن از بین رفتن رونق و زندگی در شهر می شود و عواقب آن گریبان‌گیر کسب و کار و رونق اقتصادی دراستان است .
با این حال  پدیده گرد وخاک و وجود ریزگرد ها آن هم به این شدت که شاهد آن هستیم در هوای استان علاوه بر سلامتی شهروندان که به خطر می افتد موجب کم شدن کسب و کار  شده و اثرات آن را در دراز مدت درکاهش  رونق اقتصاد و تجارت استان  می بینیم.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.