یک عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان با اشاره به ضرورت طرح دغدغه‌های فرهنگی و قرآنی توسط نامزدهای ریاست جمهوری گفت: متأسفانه در سبد تبلیغاتی برخی از کاندیداها تنها کالایی که وجود ندارد قرآن و معنویت است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیداحمد خاتمی صبح روز پنج‌شنبه 16 خردادماه در مراسم اختتامیه هفتمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی با قدردانی از حضور قاریان و حافظان بین‌المللی قرآن کریم افزود: قاریان و حافظان قرآن سفیران قرآنی کشورهای مسلمان هستند.

وی با اشاره به مقالات علمی ارائه شده به این همایش درباره موضوع سبک زندگی اظهار کرد: قرآن خودش را به پنج نام و ده‌ها وصف معرفی کرده است و حدود 60 وصف که در بین این اوصاف یکی واژه تبیان است که در سوره نمل آیه 89 آمده است.

وی روشنگری را از دیگر اوصاف قرآن کریم عنوان کرد و گفت: واژه سوم واژه بینه (شاهد) است، که سبب وضوح مطلب می‌شود.

این عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان دیگر تعابیر را «مبین» «برهان»، «نور» و هدی دانست و گفت: معنای این تعابیر این است که برای همه زندگی خود باید از قرآن نسخه شفابخش بگیریم.

وی فلسفه نزول قرآن را هدایت بشریت عنوان کرد و با اشاره به سوره اسراء آیه 9 متذکر شد: این قرآن شما را به بهترین راه هدایت می‌کند و معنای این واژه‌ها این است که در اصلی‌ترین مسائل زندگی خودتان باید سراغ قرآن و سبک زندگی بروید.

وی با بیان این‌که «باید سبک زندگی یک مسلمان با غیرمسلمان در همه عرصه‌ها متفاوت باشد» ارائه یک طرح در مورد سبک زندگی را یادآور شد و گفت: باید یک کارگروه ویژه شکل بگیرد و در جامعه ما این را شناسایی کنند که کجای زندگی ما دینی نیست و در مرحله دوم از حوزه‌ها در بعد دینی و دانشگاه در بعد فنی و اجرایی بخواهند که سبک زندگی دینی در این عرصه‌ها که آسیب‌پذیر هستیم را شناسایی کنند و بعد یک نهاد متولی امر شود.

خاتمی بسنده کردن به پژوهش را ناکافی دانست و گفت: باید سهم صداوسیما که اساسی‌ترین تأثیر را در سبک زندگی دارد مشخص شود؛ چراکه هر نوع زندگی عرضه کنند، آن نوع زندگی در عمق خانه‌ها خواهد رفت.

وی تأکید کرد که باید سهم آموزش و پرورش در سبک زندگی دینی نیز مشخص و معلوم شود چه مقداری از کتاب‌های درسی ما به سبک زندگی پرداخته‌ شده است.

وی مشخص کردن سهم دانشگاه‌ها در این خصوص را یادآور شد و گفت: در طول سه دهه از انقلاب متأسفانه این عرصه مورد غفلت قرار گرفته شده است.

خاتمی، تمام زندگی انسان‌ها، رفتارهای اجتماعی، آداب و معاشرت، سیاست و تعامل را عنوان جامعی از سبک زندگی اسلامی به شمار آورد و متذکر شد: قرآن کلیات سبک زندگی را در دو بخش مطرح کرده است که عبارتند از سبک زندگی حیوانی و سبک زندگی انسانی.

وی درباره سبک زندگی حیوانی از نگاه قرآنی گفت: در این نوع از سبک زندگی ارزش و معنویت مطرح نیست و همه چیز تحت‌الشعاع مادیات و رفاه است و آن‌هایی که این نوع سبک زندگی را دارند، بهره‌وری آن‌ها از زندگی همانند حیوانات است.

وی همچنین در مورد زندگی انسانی به آیاتی از قرآن استناد و خاطرنشان کرد: خداباوری و عمل صالح با انگیزه خدایی و متناسب با زمان و مکان مسیر زندگی صحیح و قرآنی به شمار می‌رود.

خاتمی با اشاره به موضوع انتخابات ریاست جمهوری گفت: متأسفانه در سبد تبلیغاتی برخی از کاندیداها، تنها کالایی که وجود ندارد، قرآن و معنویت است.

وی اضافه کرد: اگر این کشور بخواهد به سمت و سوی قرآنی پیش برود که البته می‌خواهد؛ چراکه جامعه اسلامی است، باید دغدغه فرهنگ، دین و معنویت از دغدغه های اصلی کاندیداها باشد.

وی در پایان به دعای امام صادق(ع) برای دستیابی انسان به سبک زندگی اسلامی اشاره کرد و از خدای تبارک و تعالی توفیق مسلمانان بر مشکلات موجود را خواستار شد.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.