شورای حقوق بشر,سازمان ملل متحد

انتقاد شدید آمریکا از کاندیداتوری ایران و سوریه برای شورای حقوق بشر / ایران انصراف داد

برای انتخاب 14 عضو جدید شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، نوامبر آینده در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک رای گیری خواهد شد.

ایران از کاندیداتوری عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد انصراف داد.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، همچنین اقدامات سوریه برای کاندیداتوری و کسب کرسی در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز با انتقاداتی از سوی آمریکا و اسرائیل روبه رو شد.

 

برای انتخاب 14 عضو جدید شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، نوامبر آینده در مجمع عمومی  سازمان ملل متحد در نیویورک رای گیری خواهد شد.

در این رای گیری، کشورها از 5 قاره برای کسب 14 کرسی این شورا رقابت خواهند. این اعضای جدید به مدت سه سال از ژانویه 2014 به مدت سه سال در این شورا عضویت خواهد داشت.

 

شورای حقوق بشر 47 عضو دارد و مقر آن در شهر ژنو سوئیس است.

پیش از این شماری از دیپلمات ها در سازمان ملل متحد گفته بودند که از گروه آسیا هفت کشور شامل چین، ایران، اردن، مالدیو، عربستان سعودی، سوریه و ویتنام برای کسب چهار کرسی در شورای حقوق بشر کاندیدا هستند.

 

با این حال سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد اعلام کرد که کشورش از کاندیداتوری عضویت در شورای حقوق بشر، انصراف داد.

او دلیلی برای این موضوع بیان نکرد و تنها گفت: عقب نشینی از کاندیداتوری، رفتاری معمول و عادی در همه سازمان های منطقه ای سازمان ملل متحد است.

 

این در حالی است که یک روز قبل از این، "روزماری دیکارلو" سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد به شدت از کاندیداتوری ایران و سوریه برای عضویت در شورای حقوق بشر انتقاد کرده و گفته بود: این دو کشور پیرو و هوادار شورای حقوق بشر سازمان ملل نیستند.

دیکارلو افزود: تلاش های ایران و سوریه برای عضویت در شورای حقوق بشر با توجه به وظایف این شورا برای بررسی نقض حقوق بشر در این دو کشور ، پرونده های ایران و سوریه در زمینه نقض حقوق بشر مناسب نیست./عصرایران

 

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.