تاريخ : | | نویسنده : sunny-night
شورای عالی بورس و اوراق بهادار در جلسه پایانی خود در سال 92 که به ریاست علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی تشکیل شد، با تأسیس صندوق های زمین و ساختمان و پروژه، در راستای افزایش سهم بازار سرمایه در تأمین مالی موافقت کرد.

به گزارش عصرایران، در این جلسه همچنین گزارش کاملی از اهداف، ساختار و ساز و کارهای اجرایی تأسیس صندوق پروژه و صندوق زمین و ساختمان در بازار سرمایه ارائه گردید.

بر اساس این گزارش، صندوق های زمین و ساختمان، نهاد مالی هستند که با جمع آوری پس اندازهای خرد و کلان سرمایه گذاران، این منابع را به ساخت پروژه ساختمانی مشخص اختصاص داده و پس از فروش واحدهای ساختمانی پروژه یادشده، عواید ناشی از این فعالیت را بین سرمایه گذاران توزیع می کنند.

تأمین مالی برای مالکان زمین که منابع لازم را برای ساخت ندارند، فرصت استفاده از مزایای رشد صنعت ساختمان برای سرمایه گذاران با هر میزان سرمایه گذاری و استفاده از مزایای مالیاتی برای تشویق سرمایه گذاران و جذب منابع، مهمترین اهداف صندوق های زمین و ساختمان محسوب می شوند.

همچنین صندوق پروژه نیز نوع دیگری از نهاد مالی است که با اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار تأسیس شده و به جمع آوری سرمایه از عموم و تخصیص آن به سرمایه گذاری در ساخت و تکمیل پروژه های مختلف می پردازد.

استفاده حداکثری از مزایای شرکت های هلدینگ و در عین حال دوری از لختی ساختار شرکتی، هدف اصلی از راه اندازی صندوق های پروژه در راستای تسهیل فرایند تأمین مالی پروژه های مختلف است، بنابراین صندوق های سرمایه گذاری پروژه ای نسل جدید هلدینگ ها خواهند بود که از نظر ساختار مدیریتی و تشریفات قانونی چابک اند و هم زمان چندین شرکت پروژه را راهبری می کنند.

تأسیس صندوق های پروژه به طور کلی در زمینه هایی که مزیت های اقتصاد کشور است، مانند صنعت نفت، ممکن خواهد بود.

علی صالح آبادی، رییس و سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار نیز چندی قبل، از برنامه سازمان برای راه اندازی صندوق های زمین و ساختمان و پروژه، ازجمله صندوق پروژه در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی خبـر داده بود.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.